گربه ی پرشین : ملکه ی تخت

[av_heading heading=’گربه ی پرشین : ملکه ی تخت’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote modern-centered’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-24mqjr’][/av_heading] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxovimyr’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/پرشین-۳۰۰×۱۵۵٫png’ attachment=’1656′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=’circle’ hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxovjl1t’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxovk1e5′ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxovl1z8′ admin_preview_bg=”] با پت شاپ نیاوران همراه باشید

گربه‎‌های پرشین یکی از قدیمی‌ترین نژادهای گربه‌ی شناخته شده می‌باشند و نسل آنها می‌تواند به پیش از دهه ۱۶۰۰ ردیابی شود. زمانی که آنها از داخل ایران قاچاق می‌شدند.

پس از معرفی گربه‌ی پرشین به دنیای غربی، این گربه‌ها مورد علاقه‌ی اعضای خانواده‌ی سلطنتی اروپا مانند ملکه ویکتوریا شدند. گربه‎‌های پرشین‌ در اوایل قرن نوزدهم، نخستین دوره‌ی زندگی خود را در آمریکا آغاز کردند. از آن زمان، آنها محبوب‌ترین گربه‌ در جهان شده‌اند و خودشان این را می‌دانند!

آنها دوست دارند در اطراف محل استراحت داشته باشند و از صاحبانشان اشتیاق جلب توجه دارند.

“مبلمان پر از مو”

گربه‌های پرشین معروف به ریختن موهایشان به همه‌ی وسایل خانه هستند، چون آنها دوست دارند همه جا دراز بکشند و اکثر اوقات در حال استراحت هستند.

گربه‌ی‌ پرشین گربه‌ای در اندازه‌های بزرگ تا متوسط است که دارای بدن متعادل و متناسب با صورت است. گربه‌های پرشین آرام، باهوش و صلح آمیز بوده و برای هر محیطی مناسب هستند. تا زمانی که آنها آرام باشند و جایی برای فرار از شلوغی روزانه و شلوغی زندگی صاحبان برایشان فراهم شود.

گربه‌های پرشین اگر مورد توجه ویژه‌ی صاحبان خود باشند، با گربه‌ها، سگ‌ها و کودکان به راحتی کنار می‌آیند.

گربه‌های پرشین با موهای زیبای خود معروف هستند، اما این موها نیاز به مراقبت دارند. صاحبان گربه‌ی نژاد پرشین باید موهای گربه‌ی خود را حداقل یک بار در روز برس بکشند. در غیر اینصورت موهای آنها به هم گیر کرده و گره می‌خورند.

در حالی که رنگ نقره‌ای جامد محبوب ترین رنگ برای گربه‌ی پرشین در حال حاضر است، بیش از ۸۰ رنگ در دسترس، از جمله سیاه و سفید، آبی، کرم و دودی برای موهای او وجود دارد.

همچنین گربه‌های پرشین باید در داخل خانه نگهداری شوند. چرا که غریزه‌ی شکار ذاتی برای تهیه‌ی غذای در این نژاد حداقل مقدار ممکن است.

توصیه‌های بهداشتی و سلامتی

نژاد گربه‌ی پرشین به نگهداری و مراقبت قابل توجهی نیاز دارد. این نژاد در اصل با یک پوزه کوتاه (انقدر کوچک که انگار وجود ندارد) به دنیا آمده است، اما در طول زمان این ویژگی به ویژه در آمریکای شمالی اصلاح شده است.

پرشین‌ها به علت این ویژگی به چندین مشکل سلامتی مبتلا هستند که به طور خاص بر سینوس‌ها و تنفس آنها تأثیر می‌گذارد. علاوه بر این، پرشین‌ها با پوزه کوتاه دارای گرد و غبار انباشته در داخل سوراخ‌های بینی هستند که نفس کشیدن را برای آنها دشوار می‌کند.

به دلیل نژاد آنها، پرشین‌ها برخی مشکلات سلامتی مادرزادی دارند که از جمله:

  • کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک
  • بیماری کلیوی پلی کیستیک
  • درماتیت صورت

همراه با بازدید منظم دامپزشک، یک رژیم غذایی با تغذیه‌ی مناسب می‌تواند به حمایت از عملکرد بدن سالم کمک کند. فرمولی که مانع تشکیل هربال(توپک مو) و حفظ سلامتی گوارشی می‌تواند برای گربه‌های پرشین کلیدی باشد. به همین دلیل خرید غذای خشک رویال کنین مخصوص گربه‌ی نژاد پرشین را از فروشگاه اینترنتی کلینیک دامپزشکی نیاوران توصیه می‌کنیم.
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxovk1e5′ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/غذای-پرشین-۳۰۰×۳۰۰٫png’ attachment=’1657′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxovncrc’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxovk1e5′ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxovp3qx’ admin_preview_bg=”] غذای گربه‌ی Royal Canin Persian Adult به طور ویژه برای تأمین نیازهای تغذیه‌ای گربه‌های پرشین در حال رشد بالای ۱۲ ماهگی با ویژگی‌های زیر طراحی شده است:

  • محافظت و تقویت پوست و موی زیبای بلند
  • کاهشابتلا به هربال
  • پشتیبانی از فلور روده‌ی متعادل
  • بهبود امنیت دستگاه گوارش
  • محفاظت بهینهاز طریق L-lysine از حمله‌ی ویروسها

منبع:

http://www.mypetreference.com/2014/08/04/Persian-All-about-the-breed

https://www.petmd.com/cat/breeds/c_ct_persian

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--