باکسر : همبازی قدرتمند

[av_heading heading=’باکسر : همبازی قدرتمند’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote modern-centered’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-2cn8ct’][/av_heading] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxqap3mk’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/باکسر-۳۰۰×۱۵۵٫png’ attachment=’1662′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=’circle’ hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxqaq58z’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxqaqemr’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxqat6pn’ admin_preview_bg=”] با پت شاپ انلاین نیاوران همراه باشید

تاریخچه‌ی نژاد باکسر

باکسرها به طور مستقیم از سگ‌های نژاد بولون بیسر(Bullenbeissers) نشأت گرفته‌اند، اما نه به شدت بولداگ‌ها. باکسرها به خاطر هوشیاری و شجاعت زیاد به عنوان مدافعان شجاع شناخته شده‌اند. باکسرها در ابتدا توسط شکارچی‌ها پرورش یافتند تا شکارهای وحشی را بگیرند. باکسرهای امروز در ابتدای قرن

بیستم در برخی از اولین تصاویر متحرک دیده شده‌اند. حتی می‌توان گفت که این نژاد پر انرژی اولین ستاره ویدئویی حیوانات است!

پس از اینکه باکسرهای بیانگر و پر جنب و جوش توسط AKC در سال ۱۹۰۴ به رسمیت شناخته شدند، آنها در حال حاضر ششمین نژاد پرجمعیت AKC هستند.

رفیق کنجکاو

سگ نژاد باکسر به شدت عضلانی است و دارای بدن راست متناسب است. او دارای قدی بین ۵۳ تا ۶۳ سانت تا وسط کتف‌هایش است و وزن آن بین ۲۵ تا ۳۵ کیلوگرم است. سر او مهمترین مشخصه و ارزشمند ترین عضو در ظاهر کلی‌اش است. او دارای یک پوز ضخیم و گسترده و یک فک پایین است و فک پایین درازتر از فک بالا است. دندان‌ها و زبان باکسر زمانی که دهان او بسته است، ظاهر نمی‎شود.

باکسرها سگ‌های کار گروهی خوبی هستند. صاحبان این سگ‌ها شاید فکر کنند که انرژی این نژاد هیچ محدودیتی ندارد. به عنوان زادگان نسل دنبال کننده‌ی شکار، این سگ انرژی بالا داشته و به یک مقدار منصفانه‌ی ورزش و تحرک برای عدم ایجاد مشکل نیاز دارد.

بردن باکسرها برای پیاده‌روی و بازی‌های روزانه مانند بازی فچ(چیزی را در فاصله‌ی نسبتاً دور پرت می‌کنید تا سگ شما آنرا گرفته و بیاورد) می‌توانند به شما کمک کنند تا انرژی آنها را همیشه تازه و تحت مراقبت نگه دارید.

باکسرها با ذات باهوش و کنجکاو خود شناخته شده‌اند، بنابراین صاحبان باید آماده باشند تا آنها را از کسل شدن نجات دهند. همچنین حوصله و آرامش آنها در بازی با کودکان، می‌تواند باکسر را به یک سگ خانوادگی ایده‌آل تبدیل کند.

باکسر حیاط‌های بزرگی که فضای زیادی برای دویدن، بازی کردن و پریدن وجود داشته باشد را دوست داشته و در این مکان‌ها احساس راحتی می‌کند.

توصیه‌های بهداشتی و سلامتی

پوز متمایز باکسر در حالی که جذاب است، می‌تواند مانع سلامتی باشد. صاحبان این سگ‌ باید آماده باشند تا چین‌های پوست او را به منظور حفظ سلامتی پوست او تمیز کنند.

موهای سگ باکسر نیاز به برس کشیدن گاه به گاه دارد تا موهای مرده را از بین ببرد. ورزش‌های روزانه‌ی فیزیکی و ذهنی برای سگ ضروری است. چراکه او دویدن را دوست دارد. پیاده روی طولانی با قلاده یا دویدن آهسته برای تأمین نیازهای ورزشی سگ کافی است.

بهتر است که این سگ در هوای بیرون از خانه نگهداری شود، اما نه در روزهای بسیار گرم. به دلیل داشتن بینی‌ کوچک و جمع و جور، این سگ‌ها اغلب در هوای گرم به سختی تنفس می‌کنند، بنابراین نباید در دماهای زیادِ روز به کار کشیده شده و یا ورزش داده شوند. همچنین برخی از باکسرها خروپف می‌کنند.

باکسرها دارای طول عمر متوسط ۸ تا ۱۰ سال هستند و از بیماری‌های جزئی مانند کولیت، پیچ خوردگی معده، فرسایش قرنیه و کم کاری تیروئید رنج می‌برند. بیماری‌هایی که پیچیده تر هستند، دیسپلازی بافتی کانال (CHD)، کاردیومیوپاتی باکسر و تنگی آئورت زیر جلدی (SAS) است. گاهی اوقات میلوپاتی دژنراسیون و تومورهای مغزی نیز در این نژاد دیده می‌شود.

این نژاد به شدت به داروی آسپررومازین(acepromazine ) واکنش نشان می‌دهد و به گرما حساس است. باکسرهای سفید می‌توانند ناشنوا باشند. تست تیروئید، مفصل ران و قلب برای این نژاد سگ توصیه می‌شود.

همچنین به دلیل پوز کوتاه آنها مشکلات مربوط به خوردن را نیز دارند. بنابراین بهتر است کیبلی را انتخاب کنید که گرفتن و جویدن  آن برای سگ آسان‌تر باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم غذای خشک رویال کنین مخصوص نژاد باکسر بالغ را از فروشگاه اینترنتی کلینیک دامپزشکی نیاوران تهیه کنید.
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxqaqemr’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/غذای-باکسر-۳۰۰×۳۰۰٫png’ attachment=’1663′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxqavvqz’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxqau4qh’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxqaxz6p’ admin_preview_bg=”] به دلیل شکل منحصر به فرد سگ باکسر با صورت کوتاه و دندانهای پایینی پیشین، سگ باکسر شما روش غذا خوردن منحصر به فردی دارد. او  قبل از آنکه غذای خود را بخورد تمایل بسیاری به مکیدن غذا دارد. مانند تمام سگ‌های نژاد بزرگ، دستگاه گوارش باکسر حساس‌تر از سگ‌های کوچکتر است.

غذای خشک سگ  Royal Canin Boxer به طور ویژه با در نظر گرفتن ویژگی‌های زیر طراحی شده است:

  • حفظ عضلات و محافظت از مفاصل
  • عملکرد قلب
  • حفاظت از سلول
  • شکل مطلوب غذا خوردن
  • هضم مطلوب

منبع:

http://www.mypetreference.com/2015/03/12/Boxer-All-about-the-breed

https://www.petmd.com/dog/breeds/c_dg_boxer

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--