سگ نژاد بیگل: کنجکاو و نرم برای در آغوش گرفتن

[av_heading heading=’سگ نژاد بیگل: کنجکاو و نرم برای در آغوش گرفتن’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote modern-centered’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-1tv08r’][/av_heading] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxuni744′ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/بیگل.png’ attachment=’1692′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=’circle’ hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxunjta8′ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxunk0as’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxunkujt’ admin_preview_bg=”] با پت شاپ نیاوران همراه باشید

تاریخچه‌ی نژاد بیگل

به نظر می‌رسد که کلمه‌ی “بیگل(Beagle)” از واژه‌های معروف فرانسوی گرفته شده که به معنی «گلو باز» است. گلو باز یک ارتباط احتمالی به صدای زو زو کشیدن آهنگ وار این نژاد سگ است. همچنین فرض بر این است که نام سگ شاید از کلمات قدیمی فرانسوی، سلتیک و یا در انگلیسی به معنای «کوچک» گرفته شده باشد.

سگ‌های شبیه بیگل احتمالاً در سال‌های ۱۳۰۰ در انگلستان به عنوان سگ‌های شکارچی استفاده می‌شدند. اما نام بیگل تا سال ۱۴۷۵ هرگز استفاده نشده بود.

بیگل‌های امروز از یک خط طولانی از سگ‌های شکاری که در سراسر جهان پخش می‌شوند، می‌آیند. با این حال نژاد بیگل برای اولین بار در سال ۱۸۴۰ در بریتانیا متولد شد. هنگامی که تربیت دهندگان سگ شروع به آزمایش با پرورش این نژاد کردند و به استعداد این نژاد برای شکار پی بردند. پس از آن، علاقه‌مندان به نژاد بیگل این سگ شکارچی را به یک حیوان خانگی عالی تربیت کردند.

بیگل به طور رسمی توسط AKC در سال ۱۸۸۵ به رسمیت شناخته شد. از آن زمان به بعد محبوبیت این نژاد به سرعت در حال گسترش است و او را به پنجمین سگ محبوب در ایالات متحده تبدیل کرده است.

خصوصیات فیزیکی و شخصیتی

یک سگ نژاد بیگل با بینی خود زندگی می‌کند. با یک قدرت بویایی فوق العاده و کنجکاوی ذاتی، حواس سگ بیگل بسیار آسان پرت می‌شود و بوی جالب‌تری را دنبال کند. در نتیجه هرچند بیگل‌ها باهوش و خوش اخلاق هستند، اما آموزش آنها می‌تواند سخت باشد. مالکین اغلب باید با ایجاد یک بوی جذاب‌تر برای جلب توجه این سگ رقابت کنند.

یک نکته‌ی مفیدی که باید به یاد داشته باشید این است که بیگل‌ها بسیار محرک به بوهای غذایی هستند. بنابراین صاحبان این سگ‌ها می‌توانند سعی کنند توجه او را با بوهای خوشمزه و رفتارهای سگ دوستانه حفظ کنند.

بیگل‌ها همچنین با «پرحرف بودنشان» شناخته می‌شوند. اگرچه آنها سگ‌های سایز کوچک هستند اما صدای زوزه و پارس آنها می‌تواند آرامش ساکنان یک آپارتمان را مختل کند. طبیعت ارتباطی و کنجکاو ترکیب شده با انرژی زیاد آنها، به این معنی است که بیگل در یک حیاط مقاوم در برابر فرار(فنس کشی شده) بهتر زندگی می‌کند.

به یاد داشته باشید که سگ بیگل از بینی خود پیروی می‌کند، بنابراین دقت کنید که هیچ شکافی در حصار حیاط وجود نداشته باشد.

از آنجا که بیگل‌ها تمایل به اضافه وزن دارند، مهم است که آنها را به طور مرتب ورزش دهید. پیاده‌روی‌ها و بازی‌های روزانه راه‌های عالی برای فعال و مشغول نگه داشتن بیگل شما هستند.

توصیه‌های سلامتی و بهداشتی

بیگل‌ها به طور کلی حیوانات سالمی هستند، اما مستعد به چشمان گیلاس و گلوکوم(کوری تدریجی) هستند. این بیماری‌ها در جلسات بازدید دامپزشک ۶ ماهه می‌توانند مورد بررسی قرار گیرند.

از آنجا که بیگل‌ها مستعد به افزایش وزن هستند، باید با رژیم غذایی کنترلی که وزن آنها را کنترل کند تغذیه شوند. به طوریکه وزن ایده آل و توده‌ی عضلانی آنها حفظ شود. از این رو ما به شما غذای خشک رویال کنین مخصوص نژاد بیگلموجود در فروشگاه اینترنتی کلینیک دامپزشکی نیاوران را به شما توصیه می‌کنیم.
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxunk0as’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/غذای-بیگل-۳۰۰×۳۰۰٫png’ attachment=’1693′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxuno2s3′ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’default’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av_uid=’av-27roxn’] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxunq6rz’ admin_preview_bg=”] غذای خشک Royal canin Beagle adult به طور ویژه برای نیازهای تغذیه‌ای سگ‌های نژاد بیگل بالغ با ویژگی‌های زیر طراحی شده است:

 • کیبل به شکل و بافتی مخصوص برای تشویق به غذا خوردن آرام و بهداشت دهان و دندان خوب
  • محتوای چربی متوسط برای کمک به حفظوزن ایده آل سگ شما
  • فرموله شده برای حمایت از استخوان‌ها و مفاصل
  • فرم مخصوصنژاد برای تضمین رژیم غذایی متعادل و سالم
  • غنی شده با EPA و DHA

  منبع:

  http://www.mypetreference.com/2015/03/12/Beagle-All-about-the-breed

  https://www.petmd.com/dog/breeds/c_dg_beagle

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--