همه چیز در مورد سگ نژاد داشهوند

[av_heading heading=’همه چیز در مورد سگ نژاد داشهوند’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote modern-centered’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-2ofm5x’][/av_heading] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxxj3hxv’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/داشهوند.png’ attachment=’1702′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=’circle’ hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxxj4gjs’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxxj4pa3′ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxxj8bhf’ admin_preview_bg=”] با پت شاپ انلاین نیاوران همراه باشید

تایخچه‌ی نژاد داشهوند

داشهوند (Dachshund) به عنوان یکی از محبوب‌ترین نژادهای سگ، شاید در اندازه کوچک باشند، اما در شخصیت سگ‌های عظیمی هستند. نژاد سگ داشهوند در ابتدا برای کار در زیرِ زمین توسعه داده شدند. سپس در آلمان در اوایل دهه ۱۶۰۰ به دلیل توانایی‌شان برای شکار گرگ تربیت شدند. نام این نژاد به معنای واقعی از کلمه‌ی “سگ گرگ” به زبان انگلیسی ترجمه می‌شود.

میزان موفقیت این نژاد سگ منجر به توسعه‌ی دو اندازه‌ی مختلف برای تمرکز بر طعمه‌های مختلف شد. سگهای با وزن ۱۶-۵/۱۳ کیلوگرم برای شکار گرگ و گراز وحشی و سگهای با وزن ۷ تا ۱۰ کیلوگرم برای شکار خرگوش صحرایی و روباه‌ها استفاده می‌شدند. امروزه این ویژگی‌ها سگ داشهوند استاندارد را معرفی می‌کنند.

کوچکترین اندازه‌ی داشهوند با وزن ۵ کیلوگرم یا کمتر مشخص می‌شود. همچنین سه نوع داشهوند وجود دارد: با موهای صاف، بلند یا موجی(فر).

باشگاه کنل آمریکا (American Kennel Club) برای اولین بار این نژاد از گروه هوند (Hound Group) را در سال ۱۸۸۵ به رسمیت شناخت. بر اساس آمار ثبت نام داشهوند همچنان در رده‌ی ۱۵ برترین نژادهای سگ آمریکایی AKC قرار دارد.

بازیگوش و جذاب

داشهوند دارای کیفیت بازی‌ای است که با ظاهر نازِ(با مزه) او و جذابیت تقریباً فوری برای انسانها مطابقت دارد. صاحبان این سگ جذب نشدن فردی به این سگ کوچولو با بدن بلند، پاهای کوتاه و رفتار دوستانه را غیر ممکن می‌دانند.

اگرچه او در ابتدا پیوند قابل توجهی با هر فرد ایجاد می‌کند، اما هنگامی که سگ نژاد داشهوند به طور صحیح اجتماعی می‌شود، می‌تواند یاد بگیرد تا با کل خانواده ارتباط برقرار کند.

هوش بالای این نژاد با رفتار لجوج او ذاتاً متعادل است. صبر و شکیبایی برای آموزش این نژاد سگِ دارای یادگیری سریع مهم است و باید شامل تقویت مثبت برای دست یافتن به بهترین نتایج باشد.

مهم است بدانیم که یک سگ داشهوند یک غریزه ذاتی برای حفاظت از قلمرو خود دارد که شامل انسانها می‌شود. اگر این سگ نفوذ و تهدید را حس کند، نگرانی خود را با پارس کردن بلندش نشان می‌دهد. این ویژگی باعث می‌شود که او یک سگ نگهبان عالی باشد. این طبیعت دفاعی نیز دلیل خوبی برای آگاهی از نحوه ارتباط او با دیگر سگها و کودکان کوچک است.

سطح فعالیت متوسط

سگ نژاد داشهوند پر انرژی و همیشه به دنبال ماجراجویی است. هرچند این نژاد اندازه‌ی ایده آل برای زندگی در مراکز شهری بدون حیاط و یا هکتارها زمین است، اما باز هم ورزش روزانه مهم است.

سگ داشهوند به عنوان یک کوچولوی در حال دویدن طراحی شده است، اما این سگ کاملاً مناسب برای یک بازی فچ (fetch) و راه رفتن در اطراف محله است. بازی در داخل خانه نیز کمک خواهد کرد تا این سگ مقداری از انرژی خود را آزاد کند.

اطمینان حاصل کنید که از پریدن او بالاو پایین بر روی مبل‌ها و وسایل جلوگیری می‌کنید، زیرا شکل بدن داشهوند به گونه‌‌ای است که باعث می‌شود او از کمر و عقب دچار صدمه شود. پله‌ها و یا رمپ‌های مخصوص طراحی شده می‌تواند به او کمک کند تا به راحتی بالا و پایین برود.

بیماری‌ها و نیازهای تغذیه‌ای

تشخیص زود هنگام همیشه بهترین دفاع است، به خصوص با چالش‌های سلامتی که داشهوند می‌تواند به آنها دچار شود. بیمارستان حیوانات خانگی بانفیلد این موارد را بعنوان بعضی از مشکلات سلامتی رایج در نژاد داشهوند معرفی می‌کند:

  • گلوکوم (کوری تدریجی)
  • بیماری پریودنتال ( در رابطه با دندان‌ها)
  • IVDD ( بیماری دیسک بین مهره‌ای)

ساختار اسکلت داشهوند به گونه‌ای است که نمی‌تواند از افزایش وزن بیش از حد حمایت کند. بنابراین اضافه وزن می‌تواند باعث فشار به پشت او شود. به منظور حفظ پشتیبانی از مفصل و استخوان به طور کلی و همچنین توده‌ی عضلانی کلی، حفظ وزن سالم و تغذیه رژیم غذایی مناسب با مواد غذایی با کیفیت بالا برای این نژاد ضروری است.

به همین دلیل ما به شما خرید غذای خشک رویال کنین مخصوص نژاد داشهوند بالغ را از پت شاپ آنلاین کلینیک دامپزشکی نیاوران توصیه می‌کنیم.
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxxj4pa3′ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/غذای-داشهوند.png’ attachment=’1703′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxxja61i’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxxjaf6v’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxxjbv0b’ admin_preview_bg=”] غذای سگ Royal Canin Dachshund به طور ویژه با در نظر گرفتن ویژگی‌های ذکر شده در بالا طراحی شده است:

  • محافظت از مفصل
  • کشش عضلانیو حفظ وزن ایده آل
  • کاهش سرعت روند پیری
  • کاهش بویمدفوع و سیستم گوارشی سالم
  • بهداشت دهان و دندان

منبع:

http://www.mypetreference.com/2014/07/14/Dachshund-Squatty-body-and-so-much-more

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--