گلدن رتریور: بهترین دوست مردها

[av_heading heading=’گلدن رتریور: بهترین دوست مردها’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote modern-centered’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-2k4fqz’][/av_heading] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxym1h1d’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/گلدن.png’ attachment=’1708′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=’circle’ hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxym2ml2′ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxym3fis’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxym5n6j’ admin_preview_bg=”] با پت شاپ آنلاین نیاوران همراه باشید

تاریخچه‌ی نژاد گلدن رتریور

خط اصلی نسل گلدن رتریورها با پرورش آنها توسط Dudley Majoribanks به عنوان شکارچیان در اسکاتلند ایجاد شد. رتریورها در اوایل سال ۱۸۰۰ محبوب شدند. زمانی که شکار هم ورزش بود و هم یک راه مهم برای به دست آوردن غذا برای خوردن انسانها محسوب می‌شد.

بعد از آن سال‌ها از آنجایی که افراد کمتری برای غذا شکار می‌کردند، گلدن رتریورها به عنوان یک حیوان خانگی دوست داشتنی با خلق و خوی شاد تربیت شدند.

گلدن رتریور در سال ۱۹۲۵ توسط AKC به رسمیت شناخته شد و اولین قهرمان مسابقات تست اطاعت از فرمان برگزار شده توسط AKC بود. بنابراین جای تعجب نیست که این سگ‌ها سومین نژاد محبوب سگ در ایالات متحده هستند!

پرتاب کنید و آنها باید سریع برگردانند

گلدن رتریورها همانطور که از نامشان پیداشت عاشق رتریو کردن یعنی بازگرداندن چیزی که پرتاب می‌شود هستند. این سگ‌های بزرگ و فعال بازی کردن فچ، شنا کردن و زندگی و خوابیدن با صاحبانشان را دوست دارند.

طول بدن گلدن رتریورها کمی از عرض(قد) آنها بلندتر است. در عین حال، ساختار قوی و ورزشی آنها باعث پیشروی مناسب بدنی از جلو و عقب شده است.  این موضوع باعث می‌شود که گلدن رتریور گام‌های قدرتمند و صاف داشته باشد.

موهای این نژاد که معمولاً در سایه‌های مختلف رنگ طلایی یافت می‌شود، متراکم و ضد آب بوده و ممکن است صاف یا موجدار باشد. برای تقویت رویش موی جدید و به حداقل رساندن ریزش مو در داخل خانه، بهتر است به طور منظم حداقل دو بار در هفته موهای گلدن رتریور خود را برس بکشید.

گلدن رتریورها در هر محیطی با مقدار مناسب ورزش، اجتماعی شدن و توجه رشد خواهند کرد. به عنوان یک سگ نژاد بزرگ، گلدن رتریورها نیاز به تمرین و ورزش روزانه دارند و بدون ورزش، آنها مستعد افزایش وزن هستند. بازی روزانه یا پیاده روی به آنها کمک می‌کند که انرژی خود را آزاد کرده و وزن سالم خود را حفظ کنند.

خلق و خوی خوش مشرب و تمایل به خواستن و خواهش او را تبدیل به سگ خانوادگی عالی و سگ خدماتی می‌کند. آنها با کودکان صبور و شاداب بوده و به راحتی قابل سازگاری هستند و از این رو آنها یک همدم عالی مناسب برای یک خانواده فعال و پر جنب و جوش می‌باشند.

حفظ سلامتی و بهداشت گلدن رتریورها

نژاد گلدن رتریور طول عمر بین ۱۰ و ۱۳ سال دارد. گلدن رتریورها دوست دارند فعال باشند و نیازهای بهداشتی آنها منعکس کننده این موضوع است. آنها مستعد ابتلا به دیسپلازی هیپ(ورم مفصل ران) و همچنین چاقی به دلیل اشتهای حریصانه‌شان هستند.

بیمارستان حیوانات خانگی بانفیلد این موارد را بعنوان بعضی از مشکلات سلامتی عمومی رایج در گلدن رتریورها معرفی می‌کند:

  • گوش درد
  • کم کاری تیروئید
  • سرطان

برای شناسایی و رفع مشکلات سلامتی این نژاد همراه با مراجعات شش ماهه به دامپزشک، به غذای سگی که به جویدن و حفظ سلامت استخوان‌ها و مفصل کمک می‌کند نیاز دارد. بنابراین خرید غذای خشک رویال کنین مخصوص سگ‌های نژاد گلدن رتریور را از فروشگاه اینترنتی کلینیک دامپزشکی نیاوران به شما توصیه می‌‌کنیم.
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jxym3fis’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/غذای-گلدن.png’ attachment=’1709′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jxym6oju’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jxym8w1o’ admin_preview_bg=”] غذای خشک Royal Canin Retriever Golden Retriever به طور ویژه برای رفع نیازهای تغذیه‌ای سگ نژاد Golden Retriever بالغ (۱۵ ماه یا بیشتر) با ویژگی‌های زیر طراحی شده است:

  • موی درخشان
  • پشتیبانی از عملکرد قلب
  • حفظ وزن ایده‌آل
  • محافظت از سلول‌ها
  • محافظت از مفاصل

منبع:

http://www.mypetreference.com/2015/03/12/Golden-Retriever-All-about-the-breed

https://www.petmd.com/dog/breeds/c_dg_golden_retriever#

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--