چگونه سگ‌تان را فقط در ۶ هفته آموزش دهید؟

[av_heading heading=’چگونه سگ‌تان را فقط در ۶ هفته آموزش دهید؟’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote modern-centered’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” padding=’10’ color=” custom_font=” custom_class=” admin_preview_bg=” av-desktop-hide=” av-medium-hide=” av-small-hide=” av-mini-hide=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-2ludp7′][/av_heading] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jy4m1wcs’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/07/جدید.png’ attachment=’1724′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=’circle’ hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-jy4m32sz’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’5′ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-jy4m3c3o’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-jy4manq7′ admin_preview_bg=”] با فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران همراه باشید

همه‌ی سگ‌ها نیاز به آموزش مناسب دارند. فرقی نمی‌کند که آیا شما با یک توله سگ یا یک سگ بالغ خانگی خود به این آموزش شروع می‌کنید، هرگز فکر نکنید که برای آموزش سگ‌تان خیلی زود است. آموزش بخش مهمی از مسئولیت صاحب سگ است. آموزش ساختار و ثبات را برای زندگی سگ‌تان بهارمغان می‌آورد.

بدون این ساختار، سگ‌ها شاد نیستند. آموزش به سگ‌ها اعتماد به نفس می‌دهد و به آنها می‌آموزد که با دیگران چگونه رفتار کنند. آموزش کمک خواهد کرد که سگتان را بهتر کنترل کنید و همچنین می‌تواند کمک کند که سگ شما بیشتر در مکان‌های عمومی پذیرفته شود.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، یک برنامه‌ی هفته به هفته برای کمک به شما در سازماندهی ایجاد کنید. هر هفته یک یا دو دستورالعمل اساسی را برای کار کردن انتخاب کنید. برنامه‌ای برای برخی از تنظیمات محیط سگ‌تان برای جلوگیری یا اصلاح مشکلات رفتاری او تنظیم کنید. در ادامه برنامه‌ای به مدت ۴ هفته را با ذکر دستورالعمل‌های هر هفته برای شما گردآوری کرده‌ایم. در ادامه‌ی مطلب با ما با کلینیک دامپزشکی نیاوران همراه باشید.

هفته‌ی اول

معرفی قفس: اگر تا به حال از قفس استفاده نکرده‌اید، اکنون زمان آن رسیده که استفاده از قفس را به سگ‌تان یاد دهید. زمانی که شما برای نظارت حضور ندارید، جعبه یک ابزار فوق العاده برای مدیریت رفتار سگ شما است.

یک قفس با کیفیت خوب تهیه کنید، همچنین فضای کافی برای ایستادن، خوابیدن و چرخیدن سگ را دارا باشد. هر روز در این هفته کمی وقت بگذارید تا سگ خود را در قفس بگذارید و و اجازه دهید تا چند دقیقه در آنجا بماند. در طی این هفته هر روز کمی وقت بگذارید تا سگتان از قفس استفاده کند، اجازه دهید سگ‌تان داخل قفس بنشیند و دقایقی را در آنجا بگذراند.

یک روال ایجاد کنید: سگ‌ها با روال پیشرفت می‌کنند. این هفته کمی زمان برای نوشتن برنامه‌ای برای وعده‌ی غذایی، پیاده‌روی و بازی اختصاص دهید. در طول هفته‌های آموزشی و خارج از آن هفته‌ها تا جایی که ممکن است این برنامه‌ی روتین را دنبال کنید. این روال روتین به مشکلات مربوط به رفتار معمولی سگ‌تان نیز کمک خواهد کرد.

خرید اسباب بازی: در این هفته چند خرید انجام دهید و انواع اسباب بازی‌های جالب برای سگ‌تان را بخرید. مطمئن شوید که اسباب بازی‌هایی مانند Kong و مکعب‌هایBuster  که تحرک‌های ذهنی را فراهم می‌کند، خریده‌اید. هر هفته در طول این فرآیند، اسباب بازی‌های مختلف را بچرخانید، بنابراین سگ شما همیشه چیزی جدید و جالب دارد که با آن بازی کند.

نشستن: برای یاد دادن نشستن به سگ‌تان کار کنید. برای صرف ۵ دقیقه و چند بار در روز برای کار بر روی فرمان “نشستن” برنامه ریزی کنید.

هفته‌ی دوم

صدا زدن اضطراری: این هفته چندین دقیقه و چند بار در روز در مورد فرمان صدا زدن اضطراری کار کنید. بعد از یک هفته‌ی دیگر باید سگ شما به قفس عادت کرده و تقریباً در داخل آن راحت باشد. شروع به گذاشتن سگ‌تان در قفس برای مدت‌های طولانی‌تر کنید. اما هر بار نه بیشتر از ۱ ساعت. حتماً برای او در قفس اسباب بازی‌های سرگرم کننده و جالب قرار دهید. به استفاده از قفس در طی هفته‌های بعدی آموزش نیز ادامه دهید.

پیاده روی با قلاده: شما می‎‌توانید به سگ خود یاد دهید که با قلاده پیاده روی کند. برای تمرین این مهارت حداقل یک پیاده روی کوتاه در هر روز برنامه ریزی کنید. شما باید به تمرین این مهارت در طی هر هفته‌ی آموزشی ادامه دهید.

هفته‌ی سوم

یاد دادن دستور بیا و برو: دستورات اساسی برای کار در این هفته دستورات “بیا” و “برو” هستند. هر روز کمی زمان برای تمرین این دستورات صرف کنید.

توقف از پریدن: همچنین این هفته شما می‌توانید شروع به کار برای آموزش سگ خود برای نپریدن کنید. شما می‌توانید این کار را هر روز تمرین کنید. یا می‌توانید منتظر بمانید تا در فعالیت‌های روزمره (مانند زمانی که سگ شما بالا می‌پرد تا به افرادی که به خانه می‌آیند سلام دهد) به کار برود و بعد در این مورد با سگ‌تان کار کنید.

مرور: در این هفته ۱۰ دقیقه حداقل ۳ بار به منظور مرور دستورات و رفتارهایی که قبلاً کار کرده‌اید، وقت بگذارید.

هفته‌ی چهارم

منتظر ماندن: این هفته بر روی دستور «منتظر بمان» کار کنید. شما می‌توانید این دستور را در جلسات آموزش منظم تمرین کنید، یا می‌توانید صبر کنید تا فرصتی مناسب در هر روز برای این دستور ایجاد

شود. اطمینان حاصل کنید که سگ‌تان قبل از رفتن به خارج از منزل یا خارج شدن از قفس خود منتظر می‌ماند.

برو به جای خود: شروع به آموزش سگ خود برای رفتن به یک مکان خاص در خانه کنید. برخی زمان‌های مهم مانند زمان غذا خوردنتان تمرین کنید که سگ شما در جای خود آرام دراز بکشد، یا هنگامی که شما در حال تماشای تلویزیون یا خواندن یک کتاب هستید.

هفته‌ی پنجم

انداختن: در چند جلسه‌ی آموزشی کوتاه مدت در هر روز به سگ خود دستور “انداختن” را آموزش دهید.

توقف از پارس کردن: با دستورات «حرف بزن» و «ساکت باش» شروع به آموزش سگ‌تان برای حرف زدن یا ساکت شدن کنید. شما می‌توانید این کار را در طول جلسات آموزشی انجام دهید یا می توانید منتظر بمانید تا سگ‌تان پارس کند و از آن به عنوان یک فرصت برای تمرین استفاده کنید.

هفته ششم

یک ترفند را برای آموزش انتخاب کنید: اکنون که سگ شما دستورالعمل‌های بسیاری را آموخته، می توانید به او ترفندی را یاد دهید. مانند رول شدن در زمین یا بازی کردن.

پاشنه‌ی پا: حالا سگ شما احتمالاً یک درک بسیار قشنگ از راه رفتن با قلاده دارد. اگر می‌خواهید در حین پیاده روی کمی کنترل بیشتری داشته باشید، اکنون می‌توانید دستور “پاشنه” را به او معرفی کنید.

مرور، مرور و مرور: در حال حاضر سگ شما باید به تعدادی از دستورات پاسخ دهد و برخی مشکلات رفتاری دیگر باید مورد توجه قرار گیرد. این به این معنی نیست که شما این کار را با آموزش انجام دهید. به یاد داشته باشید که آموزش سگ خود را برای تمام عمر او تمرین و تقویت کنید. این آموزش به شما اطمینان خواهد داد که سگ شما یک عضو خوشحال و منظم خانواده‌ی شما است.

منبع:

https://www.thesprucepets.com/six-weeks-to-a-well-trained-dog-1118224

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--