درباره بول ماستینف

[av_heading heading=’بول ماستینف’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” margin_sync=’true’ padding=’10’ color=” custom_font=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k2m2hjn2′ admin_preview_bg=”][/av_heading] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k2m2hryo’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k2m2j15f’ admin_preview_bg=”] بول ماستیف باهوش است و دوست دارد برای خودش فکر کند، اما فرمانبردار و مشتاق خدمت است. این ها رابا جثه‌ي درشتش ترکیب کنید و آن وقت یک سگ نگهبان فوق‌العاده خواهید داشت. بر خلاف سگ‌هایي مانند ژرمن شپرد، بول ماستیف‌ها کامل مستقل هستند و به توجه زیادی نیاز ندارند. آن‌ها فوق‌العاده آرام هستند و به غیر از کمی ورزش منظم روزانه به چیز دیگری برای شاد بودن نیاز ندازند.

به خاطر همین، انها می توانند در کمال تعجب و علی رغم جثه‌ي بزرگی که دارند سگ‌هاي آپارتمانی خوبی باشند. این سگ‌ها آرام و بسیار مراقب هستند. آن ها با بچه‌ها طبیعی رفتار میکنند، و محافظت از انها را وظیفه‌ي خود می دانند. نه ‌تنها اینها یکی از بهترین‌ نژاد سگ‌ها برای خانم‌ها هستند، بلکه بهترین نژاد سگ خانواده نیز به شمار میروند.
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k2m2hryo’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/11/بول-ماستینف-۳۰۰×۲۰۱٫jpg’ attachment=’5170′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-k2m2ly4k’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k2m2hryo’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k2m2n1r5′ admin_preview_bg=”]

ویژگی های سگ بول ماستینف :

بول ماستیف دارای جثه ی بزرگ و هیکلی درشت، عضلانی و قدرتمند است. عضلات قفسه سینه ی او عریض، فرورفته و دارای ماهیچه های بزرگی است و رنگ این قسمت در مقایسه با سایر قسمت ها تیره تر می باشد. هم چنین دارای پیشانی صاف و در قسمت اتصالش به پوزه شیب ملایمی دارد. دندانهای او منظم و ردیف پایین تر در عقبتر قرار دارد. اندازه چشم او متوسط و به رنگ فندقی تیره دیده می شود، گوش ها به شکل V، کمی افراشته و در امتداد صورت قرار گرفته که ظاهری گرد مانند به جمجمه سگ داده است، دارای دمی قدرتمند و برافراشته است که در قسمت اتصال آن به بدن پهن تر و صاف است. موهای خارجی سگ کوتاه، متراکم و ضخیم است که در رنگ های ببری، نخودی، قرمز، مشکی دیده میشوند و معمولا قسمت پوزه ی او مشکی رنگ است. بول ماستیف سگی از خود گذشته، نگهبانی هوشیار، مهربان، مطیع در زمانی که تحریک یا خشمگین نشود، نترس، شجاع، میانه رو، آرام، باوفا و رفتار ایده آلی دارد. اگر چه او ذاتا سگ پرخاشگری نیست اما زمانی که یک فرد غریبه را می بیند به او حمله میکند و او را زمین می زند. با کودکان مهربان است.

آنها به یک صاحب رهبر و قدرتمند نیاز دارند تا به او یاد دهد که از از او پیروی کند. وقتی او را بیرون می برید به او اجازه دهید که قلاده را بکشد و همیشه باید بعد از صاحبش از درب خارج شود و برای حفظ و احترام به قوانین باید زمانی که با شما پیاده روی می کند در کنار شما حرکت کند، این مهمترین قانونی است که باید به سگ آموزش دهید تا همیشه از شما اطاعت کند، این آموزش ها را ازهمان سنین کم به او یاد بدهید زیرا اگر خوب آموزش ببیند میتواند با سایر حیوانات سازگاری خوبی داشته باشد. این سگ ها آب ریزش دهان و خر خر کردن در تنفس دارند و به لحن صحبت کردن با آنها بسیار حساس هستند و به پرورش دهنده ای نیاز دارند که لحنی محمکم اما نه به صورت خشن با او رفتار کند. آنها در برخورد با غریبه ها و سایر حیوانات خانگی رفتاری پرخاشگر دارند به جز در صورتی که به خوبی اجتماعی شده باشند.

ویژگی ظاهری :

دسته بندی نژاد: سگ کاری

قد: بین ۶۱ تا ۷۰ سانتی متر

وزن: بین ۵۰ تا ۶۵ کیلوگرم

طول عمر: بین ۸ تا ۱۰ سال

تغذیه نژاد بول ماستیف | Bullmastiff

توصیه می شود روزانه ۳ و ۱/۸ تا ۴ و ۱/۸ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

خصوصیت رفتاری :

بول ماستیف سگی وفادار، هوشیار و اساساً نژادی آرام و بی صداست. او با خانواده اش مهربان و قابل اعتماداست. به خصوص با کسی که بیشتر به او توجه کند. او مانند یک سگ کوچک ، بازیگوش میباشد.

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه آنلاین پت شاپ نیاوران
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--