درباره نژاد سگ باکسر

[av_heading heading=’باکسر’ tag=’h3′ link_apply=” link=’manually,http://’ link_target=” style=’blockquote modern-quote’ size=” subheading_active=” subheading_size=’15’ margin=” margin_sync=’true’ padding=’10’ color=” custom_font=” av-medium-font-size-title=” av-small-font-size-title=” av-mini-font-size-title=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k2m1ds6p’ admin_preview_bg=”][/av_heading] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k2m1he60′ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k2m1degq’ admin_preview_bg=”]
تاریخچه سگ نژاد باکسر:

پیشینه نژاد باکسر از کجا آغاز شد و تاریخچه آن چیست؟ ما برای پاسخ این سوال باید در آلمان بمانیم. این کشور در اروپا واقع شده و از دریای شمال برخوردار است.
نژاد باکسر از بولن بیسر (نژادی از نوع ماستیفت) است که دیگر وجود ندارد.
بنابراین، این باکسر، یکی از محبوب ترین نژادهای سگ در جهان است و راه خود را در قلب مردم سراسر جهان پیدا کرده است.
این نژاد یک سفر کامل داشته است.شواهدی نشان میدهد که باکسر در تبت زندگی میکرده است.
سگ Bullenbeiser از سال ۱۷۳۸ به سمت تبدیل به باکسر مدرن رفت.
چرا این نژاد در حال توسعه و تغییر بود؟
در طول تاریخ، انسان به دنبال شریک کامل برای شکار بوده و این چیزی است که این ایده را ایجاد میکند که یک نژاد جدید از سگ را تولید کنند.
به همین دلیل است که باکسر به وجود آمد، این بود که پرورش دهندگان با گذار از زمان، سعی داشتند که سگی با این ویژگی ها را بسازند: قوی، قادر به شکار و با توانایی نگه داشتن شکار!!
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k2m1hnrb’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/11/باکسر۱-۳۰۰×۲۲۵٫jpg’ attachment=’5161′ attachment_size=’medium’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-k2m1jlvl’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k2m1hnrb’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k2m1degq’ admin_preview_bg=”] باکسرها یک نژاد پرتکاپو و غیر قابل نظارت هستند. آن ها عزیز دل بچه‌ها و گاهی حیوانات کوچک تر مثل گربه‌ها هستند، اما اگر ابتدائا خوب اهلی و اجتماعی نشده باشند ممکن است به سگ‌هایي پرخاشگر تبدیل شوند. آن ها در خانه میتوانند کارهای زیادی انجام دهند. جاییکه تمام توجهات و زمان بازی لازم را در اختیار خود دارند.

این نژاد با پا به سن گذاشتن تمایل به آرام شدن از خود نشان میدهد، و به خوبی با شخصیتی که در رابطه با فعالیت فیزیکی و آرمیدن هم نظرش باشد کنار می آید. باکسرها به خاطر شخصیت احمقانه‌اي که دارند مشهور هستند. آن ها بطور قطع بهترین نژاد سگ برای زنان هستند و اغلب دیده شده که از صاحب مونث خود دفاع میکنند.

نیاز به فعالیت روزانه :

این سگ بسیار پر انرژی و خستگی ناپذیر است. بسیار مهم است که آن را به طور روزانه ورزش شدید بدهید تا از بی قراری و شیطنت های بیش از حد او در خانه بکاهید. باکسر ها به شدت فعال هستند .اگر خودتان اهل فعالیت بدنی زیاد نیستید این سگ برای شما توصیه نمیشود.روزانه باید این سگ را به پیاده روی های طولانی و سریع ببرید و کار هایی نظیر دویدن و ورزش های سنگین را برای او طراحی کنید

نیاز به مراقبت و نگهداری :

یک برس نرم محکم برای حفظ پوشش باکسر ها در شرایط خوب کمک خواهد کرد. یک حمام گاه به گاه، به ویژه اگر از خستگی در خارج از منزل بی قرار باشد و یا اینکه پوشش اش کثیف باشد. ناخن های قوی باکسر ها را برای جلوگیری از رشد بیش از حد ، شکاف و ترک خوردگی باید مرتب کوتاه کرد و یا سوهان کشید. گوش سگ خود را باید به طور مرتب بررسی کنید تا از ایجاد موم و باقی مانده ها جلوگیری شود که می تواند منجر به عفونت شود. دندان ها نیز باید مرتبا تمیز شوند.

ویژگی های فیزیکی :

ویژگی هایی که ما در مورد این نژاد و سایر نژاد های شکارچی برای شکار کردن باید داشته باشند عبارت اند از:

۱٫ فک پایین بزرگ و عریض که اجازه می دهد تا فک باکسر به شکار خود قفل شود و بتواند آن را تا زمانی که صاحب آن برسد نگه دارد.
۲٫ به نظر می رسد که چین و چروک های صورت به کمک یک سگ شکار می آید ،در واقع این چروک ها به جلوگیری از پاشیدن خون طعمه به چشم او می شود.
۳٫ به نظر می رسد که بینی بزرگ و با سوراخ های بزرگ وباز، به او اجازه می دهد تا به خوبی نفس بکشد، در حالی که با استفاده از دهان خود شکار را نگه داشته است.
در حال حاضر می دانیم که سگ های پهن تر (نژادهای برشیوسفالیک) می توانند مشکلات تنفسی داشته باشند، اما در آن زمان (برگردید به سال های ۱۸۰۰) این ویژگی بسیار مفید بود.
همانطور که می بینید، باکسر به دقت پرورش داده شده برای اینکه یک سگ شکار باشد و در عین حال یک سگ شکار نمونه با قدرت بدنی بالا و ویژگی های فیزیکی است که او را از همه سگ های هم نوع متمایز می کند.
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k2m1hnrb’ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2019/11/باکسر۲-۱٫jpg’ attachment=’5165′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-k2m20u4l’ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k2m1hnrb’ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k2m222au’ admin_preview_bg=”]

نیاز به آراستگی در سگ باکسر :

موی کوتاه این نژاد معمولا آنها را در زمره سگ هایی قرار می دهد که نیازمند آراستگی زیادی نیستند. آنها سگ های پاکیزه ای هستند که خودشان هم به نظافت خودشان می پردازند و از این نظر بسیار شبیه گربه ها هستند.
استفاده از دستمال مرطوب گاه به گاه با پارچه چرم گوسفند برای نظافت و براق نگه داشتن پوشش خارجی و پوست و موی او کمک کننده است.
باکسرها نیاز به حمام گاه گاهی دارند، که معمولا به معنای یک بار در هر سه یا چهار ماه است.
پیشنهاد شده است که دندان های باکسرها به صورت هفتگی تمیز شوند تا از بیماری های دندان، بیماری لثه و تنفس بدبو در امان باشند.
علاوه بر این، تمیز کردن گوش هر هفته با پاک کننده ها تایید شده دامپزشکان است و می تواند از عفونت گوش جلوگیری کند.

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه آنلاین پت شاپ نیاوران
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--