نکاتی برای غذای خشک سگ

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k92gbjhb’ admin_preview_bg=”]
نکاتی برای غذای خشک سگ

آشنایی با غذای خشک سگ

اول از همه ، نوع غذای سگ تعیین کننده برتری غذا نیست ، بلکه محتوای مهم است. این بدان معناست که هم غذای مرطوب و هم غذای خشک سگ می توانند مواد مغذی ، ویتامین ها و مواد معدنی مهمی را در اختیار سگ شما قرار دهند، تا زمانی که این مواد از کیفیت بالایی برخوردار باشند و ترکیب آن مناسب باشد. برخی افراد براساس تجربه قبلی با حیوانات خانگی تصمیم می گیرند کدام غذاها را برای تهیه حیوانات خانگی خود مصرف کنند ، برخی تصمیم خود را مبنی بر اینکه دوستان به چه حیوانات خانگی تغذیه می کنند ، پایه می گذارند ، برخی به آنچه پرورش دهنده توصیه کرده است ، پایبند هستند و بعضی دیگر به آنچه دامپزشک توصیه می کند ، عمل می کنند. و سپس تأثیر صدها تبلیغات تلویزیونی و مجله ای وجود دارد که همه ادعا می شود بالاترین کیفیت را دارد.با پت شاپ نیاوران همراه باشید
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k92gbtt8′ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2020/04/غذای-خشک-سگ.jpg’ attachment=’10166′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-k92gcqs8′ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k92gbtt8′ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k92gd5wf’ admin_preview_bg=”] تفاوت بین غذای مرطوب و غذای خشک سگ چیست؟

تفاوت اساسی بین غذای مرطوب و غذای خشک سگ در درجه اول تفاوت میزان آب آن است. غذای خشک سگ فقط ۳ تا ۱۲ درصد رطوبت دارند ، اما برای غذای مرطوب بین ۶۰ تا ۸۴ درصد می باشد. همین مورد تفاوت زیادی بر ماندگاری غذای سگ دارد ، زیرا غذای خشک سگ را می توان به طور قابل توجهی طولانی تر از غذای مرطوب نگه داشت. با مصرف غذای خشک،  سگ ها مقدار کالری کمی را دریافت می کنند. در مقابل ، سگها باید دو یا سه برابر بیشتر از غذای مرطوب بخورند تا به همان مقدار کالری برسند.

مزایای غذای خشک سگ چیست؟

به دلیل داشتن انرژی زیاد که غذای خشک سگ دارد، صاحبان آنها فقط برای تأمین گرسنگی از مقدار کمی غذای خشک سگ استفاده می کنند. از این رو ، غذای خشک سگ گزینه ای مناسب و ارزان است. همچنین غذای خشک سگ یک ویژگی دیگری دارد و  این است که تمیز و راحت قابل استفاده است.
[/av_textblock] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k92gbtt8′ admin_preview_bg=”] [av_image src=’https://www.niapet.ir/wp-content/uploads/2020/04/غذای-خشک-سگ۱٫jpg’ attachment=’10167′ attachment_size=’full’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ copyright=” animation=’no-animation’ av_uid=’av-k92ge3h1′ admin_preview_bg=”][/av_image] [av_hr class=’invisible’ height=’10’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′ font=’entypo-fontello’ av_uid=’av-k92gbtt8′ admin_preview_bg=”] [av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-k92gft29′ admin_preview_bg=”]

آیا ترکیبی از غذای مرطوب و غذای خشک سگ امکان پذیر است؟

از آنجا که هر دو غذای مرطوب و خشک مزایای مختلفی دارند، می توان نتیجه گرفت که ترکیب این دو غذا گزینه ی مناسبی می باشد. اما شما نباید دو نوع غذا را با هم مخلوط کنید. بلکه باید در زمان های مختلف آنها را برای سگ خود سرو کنید. به دلیل داشتن انرژی زیاد غذای مرطوب ، باید مطمئن شوید که با وجود تعویض بین غذای مرطوب و خشک ، مقدار آن از مصرف روزانه تجاوز نکند.

وقتی صحبت از سگ هایی می شود که مشکلات گوارشی دارند، صاحبان آن ها تنها باید از یک نوع غذا برای آن ها استفاد کنند، زیرا وعده های غذایی مرطوب و خشک می تواند منجر به اسهال یا یبوست برای معده های حساس شود. به طور کلی ، ترکیب دو نوع غذای خشک و مرطوب هیچ فایده ای برای سلامتی سگ ندارد .

محتوا مهم است ، نه تنوع

تغذیه نقش بسزایی در سلامت سگها دارد. کیفیت بالای غذای سگ، نیاز های بدن سگ را تامین می کند. در مورد اینکه دقیقاً چه مقدار مناسب است، هیچ پاسخی وجود ندارد. مقدار غذا برای هر سگ متفاوت است. بنابراین هر سگ به غذای متفاوتی احتیاج دارد. فاکتورهایی مانند سن ، وزن ، سطح فعالیت و وضعیت سلامتی باید هنگام جستجوی مواد غذایی در نظر گرفته شود. در اصل، غذایی که از حدود ۷۰٪ گوشت پریمیوم و تقریبا ۳۰٪ سبزیجات و چربی و روغن هایی با کیفیت بالا تهیه شده است ، برای سگ های بزرگسال توصیه می شود. مواد نگهدارنده ، تقویت کننده با طعم مصنوعی یا حتی شیرین کننده هایی مانند شکر جایی در رژیم سگ ندارند. بنابراین قبل از انتخاب انواع غذاها ، بهتر است ابتدا به برچسب محصول نگاهی بیندازید.

منبع : https://www.zooplus.co.uk/magazine/dog/dog-nutrition/dog-food-dry-vs-wet

https://www.petmd.com/dog/nutrition/evr_multi_dry_versus_wet_food

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه آنلاین پت شاپ نیاوران

[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

× --تماس از طریق واتس آپ--