تغذیه صحیح گربه

بافروشگاه آنلاین پت شاپ نیاوران همراه باشید

این مقاله، به تغذیه صحیح گربه می پردازد. حیوانی که به نظر خیلیا، یک حیوان دوس داشتنی وآروم و زیبا هست که به عنوان حیوان خانگی آن را نگه می دارند و باید اصول تغذیه این حیوان را بلد باشند.

گربه ها موجودات گوشتخواری هستند که غذای آنها دارای پروتئین زیاد ، چربی متوسط و کربوهیدرات کم است.

بهترین و مقوی ترین غذای برای گربه ها، گوشت است. بعضی از گربه ها که رژیم غذایی می گیرند، از غذاهای خشک استفاده می کنند. بنابراین باید این نکته را به یاد داشت که آب جذب شده به بدن آن ها نیز کم است. بنابراین باید بدانیم که به مقداری کافی به او آب دهیم تا نیاز های او برطرف شود.

اگر در مورد نیاز های تغذیه گربه خود دچار مشکل هستید یا ذائقه او را نمی دانید، حتما به دامپزشک مراجعه کنید؛ زیرا باید اطلاعات کاملی از تغذیه گربه خود داشته باشید تا سلامت گربه ی خود در خطر نباشد.

پروتئین و کربوهیدرات مواد غذایی خشک به مراتب بیشتر است. بنابراین بهتر است از این مواد غذایی مصرف کرده تا علاوه بر گرفتن بیشتر انرژی توسط این حیوان، باعث شود این مواد غذایی مقوی، به تولید مواد مورد نیاز بدن او نیز برسد.

مواد غذایی خریداری شده برای گربه، باید مطابق با سیستم بدن او و نیاز های او تأمین شود تا بتواند به طور کامل مواد پروتئینی لازم بدن خود را برای بقاء و سالم زیستن، بدست آورد. برند هایی مانند رویال کنین، فریسکیز، رفلکس و . . . از جمله برند های معتبر و معروف تولید کننده مواد غذایی برای گربه ها هستند

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران