بهترین پوشال(بستر) موش‌های خانگی چیست؟

با فروشگا انلاین پت شاپ نیاوران همراه باشید

پوشال موش خانگی نه تنها برای راحتی موش‌تان، بلکه برای شما نیز مهم است. پوشال خوب ادرار را خوب جذب می‌کند و موش خانگی شما را خشک و سالم نگه می‌دارد.

هر چند وقت یک بار پوشال موش خانگی را عوض کنیم؟

به یاد داشته باشید که حتی بهترین بسترها باید به طور مرتب عوض شوند. ما توصیه می‌کنیم که پوشال خواب را یک بار در روز عوض کنید. بله شاید کمی کار اضافه برایتان باشد. اما این بدان معناست که موش‌های شما در کثافت خود غرق نمی‌شوند و همچنین به این معنی است که ذرات صورت موش و ادرار او هر روز به خانه‌ی شما منتقل نمی‌شوند.

اگر موش‌های شما به زندگی در جعبه آموزش دیده هستند و همه جا ادرار نمی‌کنند و کل قفس را آلوده نمی‌کنند، ممکن است بتوانید فواصل طولانی بین تمیز کردن کامل قفس انتخاب کنید.

انواع پوشال برای موش‌های خانگی

در ادامه به ترتیب از بهترین پوشال برای موش‌های خانگی شروع می‌کنیم و در رده‌های پایینتر پوشال‌هایی قرار می‌گیرند که استفاده از آنها برای موش‌های خانگی زیاد توصیه نمی‌شود. در ادامه‌ی مطلب با ما با کلینیک دامپزشکی نیاوران همراه باشید.

پوشال گلوله‌های کاغذ

گلوله‌های کاغذی یک پوشال ایده‌آل برای موش‌های خانگی هستند. زیرا جذب بسیار بالا داشته و نسبتاً ارزان هستند. آنها هنگامی که مرطوب می‌شوند، مثل خمیر شده و بعد خشک شده و مقاومت می‌کنند. اما اگر نمی‌خواهید در منزلتان بوی بدی بپیچد، هر وقت که بخواهید می‌توانید آنها را جایگزین کنید.

پوشال گلوله‌های کاه

گلوله‌های کاه بسیار شبیه به گلوله‌های کاغذی هستند و همچنین برای موش‌های خانگی مناسب هستند. زیرا آنها غیر سمی بوده و دارای جذب بالا هستند.

پوشال مقواهای بریده شده

پوشال مقواهای بریده شده برای موش‌های خانگی به خوبی کار می‌کند، زیرا بسیار شبیه گلوله‌های کاغذی و گلوله‌های کاهی هستند. مقوا یک ماده‌ی نسبتاً طبیعی و بی روحی است که می‌تواند برای این منظور استفاده شود.

پوشال پارچه

برخی از افراد ترجیح می‌دهند پارچه را به عنوان پوشال در قفس موش خود بگذارند و روزانه پارچه را تمیز کنند. این یک گزینه‌ی معتبری است، به ویژه اگر موش شما به نوع دیگری از پوشال آلرژی دارد.

با این وجود مهم است که پارچه در شکل خوب باشد. چرا که اگر پارچه در اطراف پاها یا دم موش شما پیچیده شود، می‌تواند صدماتی ایجاد کند.

بهترین پوشال برای موش‌های خانگی

پوشال کاغذ مچاله شده

شما باید در مورد کاغذ خرد شده خیلی مراقب باشید. زیرا اگر دقت نکنید که قسمت‌های جوهردار کاغذ را از بین ببرید، می تواند برای موش‌ها سمی باشد و همچنین باعث خونریزی آنها می‌شود.

 بدترین پوشال برای موش‌های خانگی (توصیه می‌شود استفاده نکنید)

پوشال سدر و پاین

استفاده از این نوع پوشال قابل توجیه نیست. چرا که آنها برای هیچ حیوان کوچکی بستر مناسبی نیستند.  هر دوی این پوشال‌ها بوی عالی دارند، ولی بخارهای سمی دارند که می‌تواند موش شما را بیمار کند.

بستر گربه (Cat litter)

بستر گربه، به خصوص از نوع چسبنده، می‌تواند توده‌هایی را در معده‌ی موش‌های شما تشکیل دهد و آنها را به شدت بیمار کند. همچنین اغلب دارای گرد و غبار است که برای سیستم تنفسی آنها اصلاً مناسب نیست. حتی اگر شما بستر گربه‌ی طبیعی و غیر چسبنده هم بیابید، باز هم بستر گربه برای موش‌ها توصیه نمی‌شود.

پوشال دانه‌ی ذرت

پوشال دانه‌‌ی ذرت نوع دیگری از پوشال است که می‌توان گفت تقریباً برای هر حیوانی بی فایده است. پوشال دانه‌ی ذرت وقتی بلعیده می‌شود می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود و ظاهراً تمایل به کپک زدن دارد.

اگر به دنبال خرید پوشال مناسب و با کیفیت برای سطح قفس جونده‌ی خود هستید، ما به شما توصیه می‌کنیم تا از پت شاپ آنلاین کلینیک دامپزشکی نیاوران پوشال مخصوص بستر جوندگان را تهیه کنید.

منبع:

https://pethelpful.com/rodents/What-Is-The-Best-Bedding-For-Pet-Rats

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه انلاین پت شاپ نیاوران